Verze pro seniory   Olomoucký kraj    

Dnes je 20.6., svátek má Květa

Vyhledávání  

Den (pro) pěstounství

Den (pro) pěstounství

Datum: 16. Září 10:00 - 18:00
Místo: Pevnost poznání Olomouc
Obec s rošířenou působností: Olomouc
Organizátor: Olomoucký kraj
Partneři: MPSV, orgány sociálně-právní ochrany dětí Olomouckého kraje, neziskový sektor
Www: www.rodinajeOK.cz
Kontaktní osoba: Mgr. Veronika Nohavicová
E-mail: v.nohavicova@kr-olomoucky.cz
Telefon: 585 508 519

 

Den (pro) pěstounství

Olomoucký kraj ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí, orgány sociálně-právní ochrany dětí na území Olomouckého kraje a neziskovými organizacemi působícími v oblasti náhradní rodinné péče poprvé pořádá setkání nejen pro pěstouny, ale také pro širokou veřejnost, s názvem Den (pro) pěstounství. Akce se uskuteční dne 16. září 2018 v Pevnosti poznání Olomouc (Areál Korunní pevnůstky), 17. listopadu 7 od 10-18 hodin.

Uspořádáním této akce chce Olomoucký kraj vyjádřit své poděkování právě pěstounským rodinám za jejich ne vždy snadnou péči o děti jim svěřené a zároveň chce poskytnout prostor pro setkání pěstounů navzájem, jejich dětí a všech těch z řad veřejnosti, které téma náhradního rodičovství zajímá. Pro návštěvníky budou na místě k dispozici informační materiály a na jejich otázky budou připraveni odpovídat také odborníci z oblasti náhradní rodinné péče. 

„Pořádání Dne (pro) pěstounství je pro nás velkou ctí a jedinečnou příležitostí poděkovat lidem, kteří se snaží vytvořit dětem úplnou rodinu. Tuším, že to někdy není snadné, ale také vím, že to stojí za to. Olomoucký kraj se snaží rodinný život podporovat dlouhodobě. A nespojujeme jen děti a rodiče, ale také seniory s jejich vnuky nebo dokonce i pravnuky. A proč to všechno děláme? Ze stejného důvodu, jako vy. Chceme, aby celý Olomoucký kraj byl jednou velkou rodinou. Vaše pěstounská péče je nám inspirací“, uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Ne všechny dětí mají to štěstí, že mohou žít ve vlastní rodině. O některé děti se bohužel jejich rodiče nemohou, nechtějí nebo nedokáží postarat. Přestože v současnosti v Olomouckém kraji pečuje o děti formou náhradní rodinné péče kolem 700 pěstounů a celkem se jedná přibližně o 1000 dětí, stále hledáme náhradní rodiče pro zhruba 450 dětí žijících mimo svou vlastní rodinu.

Na co se můžete těšit?

- zábavné a soutěžní aktivity pro rodiny

- hudební vystoupení

- filmy a divadelní představení

- besedu s pěstouny

- konzultace s odborníky na náhradní rodinnou péči

- výstavu „Jsem pěstoun“

 - chemickou science show

 

Program bude probíhat ve venkovních i vnitřních prostorách, nemusíte se tedy bát ani špatného počasí.

Celý odborný i doprovodný program je pro návštěvníky zdarma. Během konání akce mají všichni návštěvníci možnost využít zvýhodněné vstupné do Pevnosti poznání, v rámci nějž bude možné zdarma vyzkoušeti gyroskop nebo navštívit planetárium!

Neváhejte a pojďte se přesvědčit, že pěstounství má smysl!

Akce se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka.