Verze pro seniory   Olomoucký kraj    

Dnes je 25.5., svátek má Viola

Vyhledávání  

Seminář s internistkou a psycholožkou MUDr. Kateřinou Cajthamlovou

Seminář s internistkou a psycholožkou MUDr. Kateřinou Cajthamlovou

Datum: 27. Listopad 10:00 - 13:00
Místo: Velký zasedací sál Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10
Obec s rošířenou působností: Olomouc
Organizátor: Olomoucký kraj
Www: https://www.rodinajeok.cz/novinky/54-seminar-s-internistkou-a-psycholozkou-mudr-katerinou-cajthamlovou
Kontaktní osoba: Mgr. Lucie Brlková
E-mail: l.brlkova@olkraj.cz
Telefon: 585508572
Soubory ke stažení: cajthamlova_rpok_181031.jpg

 

Přednáška paní doktorky se pokusí vysvětlit podklad toho, čemu se laicky říká "tloustnutí" a "hubnutí" a vysvětlit rozdíl mezi tvarem postavy a její hmotností. Dále se bude věnovat vlivu hormonů na tvar postavy, ale také vlivu stravy a pohybu v mládí, dospělosti i ve stáří - a to na svalstvo, kostru, orgány (mozek) i duševní pohodu. Dále zaměří pozornost posluchačů na vývojové aspekty lidské civilizace a pohledu na lidi robustní a "tlusté". V neposlední řadě bude chtít inspirovat posluchače i ke kritickému pohledu na různé typy "diet", které posluchači mohou znát z médií (podle krevních skupin, "tukožroutská" polévka, odkyselení, detoxikace, paleostrava, sacharidové vlny, ketodieta a další).

Cílem je podpořit zájem o zdraví a jeho udržování v kontrastu s hysterickým zájmem současné veřejnosti o "váhu" a různé "kouzelné" přípravky. Nedílnou součástí prezentace bude i interakce s posluchači - diskutovat mohou formou otázek kladených předem, v průběhu i na konci prezentace. 

Kdy: 27. 11. 2018 od 10:00 hod.

Kde: Velký zasedací sál Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10

Seminář pořádá Olomoucký kraj v rámci projektu Podpora aktivního života seniorů v Olomouckém kraji II. Registraci na seminář zašlete na email l.brlkova@olkraj.cz ve tvaru: Jméno, příjmení. Do předmětu zprávy uveďte „seminář s MUDr. K. Cajthamlovou“.