Verze pro seniory   Olomoucký kraj    

Dnes je 4.4., svátek má Ivana

Vyhledávání  

Kurz vázání šátku na nošení dětí

Kurz vázání šátku na nošení dětí

Datum: 29. Duben 13:00 - 15:00
Místo: Zámečnická 7
Obec s rošířenou působností: Olomouc
Organizátor: Ostrov pro rodinu
Www: www.ostrovprorodinu.cz
Kontaktní osoba: Mgr. Šárka Gajdošová
E-mail: info@ostrovprorodinu.cz
Telefon: +420 776 373 665

 

Milí rodiče,

na kurzu vázání dětí do šátků se společně naučíme úvazy pro nošení nejmenších miminek. Konkrétně procvičíme tyto úvazy:

- kolíbka v kříži s kapsou

- vertikální úvaz kříž s kapsou uvnitř

V případě zájmu probereme také:

- kolíbka ve dvojitém kříži

- vertikální úvaz ve dvojitém kříži

Na úvod se pobavíme o tom, proč vůbec dítě nosit, v čem je to pro něj i pro rodiče prospěšné. Dále probereme zásady správného nošení dítěte v šátku, výhody jednotlivých úvazů a způsobů nošení. Řekneme si, jak miminko do šátku dostat a jak ho vyndat a položit, aniž by se probudilo.

Dozvíte se, jaké jsou rozdíly nošení v zimě a v létě, omakáte si vhodné oblečení pro miminko i pro nosiče, budete vědět, co to je funkční prádlo, nosící bunda nebo zateplovací kapsa.

Mezi vázáním Vám předáme praktické zkušenosti s nošením dětí a povíme si o výhodách šátku ve městě, na výletech i v obchodech.

Kdo nemá svůj šátek, může si ho u nás zapůjčit. Doporučujeme donést si vlastní panenku (na prodejně jsou k dispozici v omezeném množství) nebo můžete přijít s vlastním miminkem. Na prodejně je prostor miminko nakojit a přebalit.

Po skončení kurzu se Vám budeme individuálně věnovat a poradíme s veškerými Vašimi dotazy. Lektorka Vám pomůže s výběrem konkrétního šátku, zorientuje Vás mezi značkami šátků, vybere pro Vás správnou délku šátku, poví o různých materiálech, o rozdílných vlastnostech i údržbě šátku a v neposlední řadě i o ceně.

Zájemcům, kteří preferují individuální přístup nebo mají specifické požadavky, doporučujeme možnost objednat se na individuální kurz vázání šátků, kde se bude lektorka věnovat jen Vám a Vašemu miminku.

O lektorce:

Mgr. Jitka Macoun Sidorová

Volám sa Jitka Macoun Sidorová, som ženou svojho muža a matkou troch krásnych dcier,ktoré ma neustále učia kráse a múdrosti Života...

Vážim si všetko živé a skláňam sa pred Múdrosťou Matky Prírody a Stvoritela..

Od roku 2006 pôsobím ako pôrodna asistentka. Najskor 5 rokov ako nemocničná PA a od roku 2011 posobím ako komunitná porodná asistentka. Vyštudovala som bakalársky odbor PA na Univerzite Palackého v Olomouci.Od toho času až do dnešných dní, som si prešla veľkým vývojom a zmenami vo vnímani svojej profesie. Nakoniec som našla svoje miesto pri sprevadzaní žien,ktoré sa rozhodli porodit svoje dieťatko doma.Viem,že tam je moje miesto,tam som pritomná celou svojou dušou i srdcom. Moje povolanie ma naplňa až po okraj. Som vďačná Bohu a Životu, za to, že možem byť napomocná a byť súčasťou týchto čarovných a nezabudnutelných chvíl v životoch žien aj miminiek.

Webové stránky: http://www.podsrdcem.cz/

Těším se na viděnou na Ostrově pro rodinu.

Odkaz na kurz a přihlášení: https://www.ostrovprorodinu.cz/cs/kurzy/vazani-satku-a-noseni-deti/kurz-vazani-satku-na-noseni-deti-181