Verze pro seniory   Olomoucký kraj Logo    

Dnes je 7.7., svátek má Bohuslava

Vyhledávání  

Zdravé svačinky a přesnídávky

Zdravé svačinky a přesnídávky

Datum: 10. Květen 14:00 - 16:00
Místo: Zámečnická 7
Obec s rošířenou působností: Olomouc
Organizátor: Ostrov pro rodinu
Www: www.ostrovprorodinu.cz
Kontaktní osoba: Mgr. Šárka Gajdošová
E-mail: info@ostrovprorodinu.cz
Telefon: +420 776 373 665

 

Máte malé miminko a začínáte uvažovat, čím jej budete přikrmovat?

Nechcete mu kupovat instantní kaše a hotové pokrmy ze skleniček, ale nevíte, jak s přípravou doma začít a hlavně co jim připravit?

Nebo máte už větší děti a záleží vám na tom, aby jedly zdravě a přitom chutně a občas máte pocit, že už nevíte co jim nabídnout?

Pořád připravujete skoro totéž a potřebovali byste inspiraci, jak obohatit váš jídelníček?

Pak právě pro vás je určen tento kurz!

V úvodu si povíme, co našim dětem prospívá, co by měl jejich jídelníček obsahovat a co do něj raději vůbec nezařazovat. Čím jídlo osladit a přitom se vyhnout rafinovaným cukrům. Jak se postavit k soli. Poradím vám také, jaké nádobí budete potřebovat než začnete vařit. Jakou vybírat při nákupu vhodnou zeleninu a jaké ovoce a také něco o jejich správném čištění a skladování.

Řekneme si, jak začít přikrmovat a zvykat děti na nové chutě. Naučíme se jak snadno lze doma připravit chutné a zdravé ovocné a obilné kaše s mlékem i bez něj. Samozřejmě nezapomeneme ani na zeleninové kaše a polévky, k nimž připojím pár osvědčených receptů. Dám vám pár tipů z čeho našim nejmenším uvařit výborný domácí čaj. Že už máte větší děti a hledáte inspiraci, co jim nabídnout zdravého k jídlu? Udělejte jim domácí müsli, zdravé pomazánky z tofu, luštěnin či vařených obilovin nebo nějakou celozrnnou pochoutku. Budeme se věnovat také BLW - Baby led weaning. A to nejdůležitější... jezte zdravě vy sami a děti vás budou v tomto návyku přirozeně následovat.

Lektorka:

Mgr. Lucie Ernstová

Pocházím ze statku a domácí strava, vlastní zelenina, ovoce, luštěniny, máslo, tvaroh, maso atd. byly vždy součástí mého jídelníčku. S plynoucími lety jsem si našla vlastní cestu k zdravému stravování a přípravě jídel, které vždy doprovázela snaha, co nejméně si toho koupit a co nejvíce vypěstovat a sama připravit a vyrobit. Práce v kuchyni je mou vášní a také ráda experimentuji. S narozením syna jsem jídelníček naší rodiny trochu upravila, abychom všichni mohli jíst společně a já nemusela připravovat pro každého něco jiného. Dnes jsem maminkou ještě malých dvojčátek, které z mého času ukrojily další kousek. Přesto se dále intenzivně věnuji vaření a mé recepty jsou ještě jednodušší a rychlejší na přípravu. Samozřejmě i já chci dát své rodině to nejlepší a hlavně to, co jim chutná.

Více info najdete na www.casprorodinu.cz

Aby vaše rezervace byla závazná je nutné kurzovné uhradit nejpozději 3 dny před konáním kurzu na č. ú. 2901105706/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno, termín a název kurzu. Pokud bude kurz zrušen bude vám kurzovné vráceno v plné výši. V případě, že se kurzu z vážných důvodů nemůžete zúčastnit je možné za sebe po předchozí domluvě poslat jinou osobu.

Na našich kurzech jste vítáni nejen vy, ale také vaše děti. Chtěli bychom vás ale poprosit, abyste brali v úvahu jejich potřeby i potřeby dalších účastníků kurzu.

Odkaz na kurz a přihlášení: https://www.ostrovprorodinu.cz/cs/kurzy/zdrave-prebalovani/zdrave-svacinky-a-presnidavky-179