Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Týden pro rodinu (v Jeseníku)

Datum: 15. - 21. Květen
Místo: Jeseník
Obec s rošířenou působností: Jeseník
Organizátor: město Jeseník
Partneři: MKZ Jeseník, MRC Krteček Jeseník, SVČ Duha, EUROTOPIA.CZ, o. p. s., Sudetikus z.s., OSPOD, SVP Dobrá vyhlídka, Středisko sociální prevence Olomouc
Www:
Kontaktní osoba: Mgr. Markéta Kaniová
E-mail: marketa.kaniova@mujes.cz
Telefon: 737491591
Soubory ke stažení: banner_fb_1.jpg
plak_attprjesenik.jpg
prehledakc_ijesen_ik.pdf

 

Vedení a pracovníci města budou k zastižení v pátek 19. května od 10 do 12 hodin na Masarykově náměstí. „Tématem k diskuzi bude rodinná politika města. Občany seznámíme s našimi plány, zároveň nás ale bude zajímat jejich názor na to, čemu by se město mělo věnovat,“ uvedl Jiří Kovalčík, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví
Celorepublikovou akci Týden pro rodinu pravidelně vyhlašuje Rodinný svaz ČR. Motto letošního 15. ročníku zní „Rodina – trvale udržitelný život“, jeho smyslem je přispět ke smíru a posílit vztahy v rodině.

A co bude na programu v Jeseníku?

Během přednášek Poradny pro rodinu se seznámíte s principy nenásilné komunikace nebo společně s dětmi budete nad úryvky knih poznávat základní emoce. V MRC Krteček Jeseník oslavíte 19 let existence tohoto rodinného centra, děti si zacvičí, maminky se dozví, jak předcházet psychickým problémům a celá rodina si posílí zdraví a zvedne náladu při józe smíchu. Dále se uskuteční Dny otevřených dveří na IPOSe, kde se zájemci seznámí s prostorami a pracovníky OSPODU a SVP Dobrá vyhlídka, a v organizaci EUROTOPIA, která chystá také přednášku a výstavu.
Knihovna Vincence Priessnitze propojí generace předčítáním úryvků z oblíbených knih. Těšit se můžete na Jesenické farmářské trhy, které chystá Sudetikus, Rodinnou výtvarnou dílnu v Galerii v TIC Jeseník, tradiční Pohádkový les organizovaný SVČ Duha a konečně v neděli završí týden rodinné promítání filmu Kocour v botách: poslední přání v Kině Pohoda.
Přehled akcí naleznete na webu www.jesenik.cz nebo www.mkzjes.cz.