Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Olomoucký kraj hledá pěstouny

Chcete se stát náhradním rodičem? Zajímá Vás, co by budoucí pěstoun měl splňovat, aby mohl přijmout dítě do náhradní rodinné péče? A co obnáší proces tzv. odborného posouzení, než se člověk stane náhradním rodičem?

 

Všechny děti potřebují domov

Některým dětem chybí trvalý a bezpečný domov, kde by mohly prožít bezstarostné dětství. Jejich rodiče se o ně nemohou z nejrůznějších důvodů starat a ani v širší rodině není nikdo, kdo by o ně pečoval. Někdy taková situace trvá omezenou dobu, jindy až do dospělosti dítěte. Děti potřebují vyrůstat v bezpečném prostředí, a takovým prostředí může být i vaše rodina.

 

Proč se stát pěstounem?

Chci být užitečný, mám dostatek síly, odhodlání a vnímám náhradní rodičovství jako smysluplnou pomoc dítěti. Mám-li partnera, máme oba stejnou touhu pomáhat. Mám-li děti, podporují mě v mé snaze stát se náhradním rodičem.

Našim cílem je mít tolik pěstounů a pěstounských rodin, aby děti již od raného věku mohly vyrůstat v rodinném prostředí. Rodinné prostředí je totiž nenahraditelné, a čím dříve se děti dostanou do takového prostředí, tím je to pro ně přínosnější. Víme, že cesta k pěstounství či k profesionálnímu přechodnému pěstounství není jednoduchá. Na této cestě však všechny zájemce o pěstounství provází od začátku do konce sociální pracovníci a pracovníci organizací doprovázející pěstounské rodiny, kteří jsou připraveni Vás v kterémkoliv okamžiku podpořit. Třeba jste to zrovna Vy, koho hledáme, a kdo se může stát pěstounem!