Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Den rodin v ZOO Olomouc

V neděli 14. května se uskutečnilo u příležitosti Mezinírodního dne rodin na Svatém Kopečku setkání rodin s Rodinnými pasy. Akce byla pořádána v rámci Týdne pro rodinu 2023, jehož letošním mottem bylo "Rodina - trvale udržitelný život". Program dne probíhal v ZOO Olomouc, do které měly děti s Rodinným pasem vstup zdarma. Na Svatý Kopeček zamířily i rodiny v rámci poutní mše svaté za rodiny. I přes proměnlivé počasí navštívilo ZOO Olomouc v neděli více než dva a půl tisíce návštěvníků. 

Nedělní program odstartoval v 10 hodin. Na podiu se střídala divadelní, hudební a taneční představení pro děti. Kromě divadelní pohádky O pračlovíčkovi z produkce olomouckého Divadla Tramtárie si děti zatančily s gymnastkami GK Velký Týnec, zažily kouzelnické vystoupení s kouzelníkem Michalem Ondřejem a zazpívaly si s princeznou Áňou a princem Pó. Pěvecké vystoupení bylo doplněno o účast psa jménem Barney, který předvedl svou poslušnost a nejrůznější triky.

Krom pódiového programu bylo pro děti k dispozici oblíbené malování na obličej, tetování třpytkami, popcorn a oplatek zdarma, zóna pro nejmenší s bazénkem s kuličkami, a nespočet sportovních aktivit. Zoo Olomouc naplánovala na nedělní den komentovaná krmení vybraných zvířat. Každý návštěvník si tak v ZOO našel svůj program.

Držitelé Rodinných pasů měli navíc v neděli zvýhodněné vstupné do Lanáčku, lanového centra v zoologické zahradě. Děti s Rodinným pasem měly vstup do ZOO zdarma, rodiče však mohli taktéž využít Rodinného pasu a obdržet slevu na vstupné. Sleva na Rodinný pas platí pro držitele celoročně.

V neděli proběhl program i u Baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku. V 10.00 byl zahájen mší svatou za rodiny. Zájemci mohli navštívit nejen baziliku, ale i Svatokopecké muzeum.

Akce se uskutečnila za podpory Olomouckého kraje, Rodinných Pasů a Zoo Olomouc. Záštitu nad akcí převzal Mgr. Ivo Slavotínek, 1. náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

 

Pozvání na Den rodin v ZOO Olomouc

Nevíte kam s dětmi o víkendu?

Užijte si spolu s Rodinnými Pasy Den rodin v ZOO Olomouc!

Těšit se můžete na zábavní program na pódiu, komentovaná krmení, soutěže, hry, malování na obličej, atrakce pro nejmenší a mnohé další. Všechny děti s Rodinným pasem mají v neděli vstup do ZOO ZDARMA. Rodiče mohou uplatnit 10% slevu na Rodinný pas. Držitelé Rodinných pasů půjdou navíc za zvýhodněnou cenu do Lanáčku. Nejste držiteli Rodinných pasů? Registrujte se zdarma na www.rodinnepasy.cz. Návštěvníci Svatého Kopečku mohou zavítat i na prohlídky Baziliky Minore Navštívení Panny Marie a Svatokopeckého muzea.

 

Takže všichni v neděli v ZOO Olomouc!

plak_at_2023_den_rodin_v_zoo_olomouc_a3_.jpg [JPG, 545.27 kB]

Plakátek na akci zde.