Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Den pro rodiny a seniory

Přijďte s námi prožít zábavní den plný nejen sportovních soutěží pro všechny generace.

Akce je realizována v rámci Koncepce rodinné politiky Olomouckého kraje a je vnímána jako zapojení se do Týdne pro rodinu - týdne plného událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně tráveného času. Týden pro rodinu je každoročně vyhlašován tak, aby zahrnoval 15. květen, tedy den, který byl OSN vyhlášen Mezinárodním dnem rodiny. Týden pro rodinu 2019 se uskuteční v období 11. 5. – 19. 5.

Termín pro realizaci Olomouckého dne pro rodiny a seniory je stanoven na 11. května 2019, místem konání jsou Smetanovy sady, Olomouc.

Tématem akce je soutěžení pro všechny generace, cílem akce je společné trávení volného času zajímavými a neobvyklými aktivitami. Důraz je kladen na propojení všech generací uvnitř rodiny.

Pro všechny návštěvníky budou připravena sportovní stanoviště, soutěže o ceny, bohatý doprovodný program a spousta zábavy.

Součástí sportovní soboty bude také charitativní běh pro Paměť národa, jehož organizátorem je organizace Post Bellum. Startovné zúčastněných běžců bude využito na rozšíření sbírky Paměť národa, která zachycuje životní příběhy pamětníků 20. století pro další generace.

Na programu je rodinný, dětský a hlavní běh na 10 a 5 km a štafeta 4x2,5 km.

Registrace na rodinné a seniorské soutěžení do 9. 5. 2019 na www.prorodinu.olomouc.eu 

Registrace na charitativní běh pro Paměť národa do 9. 5. 2019 na www.behpropametnaroda.cz 

Podrobné informace zde.