Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Den pro rodiny a seniory

Všechny generace prožily zábavný den plný nejen sportovních soutěží.

Akce byla realizována v rámci Koncepce rodinné politiky Olomouckého kraje a byla vnímána jako zapojení se do Týdne pro rodinu - týdne plného událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně tráveného času. Týden pro rodinu je každoročně vyhlašován tak, aby zahrnoval 15. květen, tedy den, který byl OSN vyhlášen Mezinárodním dnem rodiny. Týden pro rodinu 2019 se uskutečnil v období 11. 5. – 19. 5.

Olomoucký den pro rodiny a seniory se uskutečnil 11. května 2019, ve Smetanových sadech v Olomouci.

Tématem akce bylo soutěžení pro všechny generace, cílem akce pak společné trávení volného času zajímavými a neobvyklými aktivitami. Důraz byl kladen na propojení všech generací uvnitř rodiny.

Pro všechny návštěvníky byla připravena sportovní stanoviště, soutěže o ceny, bohatý doprovodný program a spousta zábavy.

Součástí sportovní soboty byl také charitativní běh pro Paměť národa, jehož organizátorem byla organizace Post Bellum. Startovné zúčastněných běžců bude využito na rozšíření sbírky Paměť národa, která zachycuje životní příběhy pamětníků 20. století pro další generace.

A byl to den úspěšný. Hlavního běhu pro Paměť národa, který odstartovana paní Ivana Plíhalová, se zúčastnilo téměř 150 běžců, na rodinném běhu běželo přes 35 skupinek a dětského běhu se zúčastnilo přes 60 dětí.

Soutěže odstartoval primátor města Olomouce Miroslav Žbánek s náměstkyní Evou Kolářovou. U registrace se sešlo více než 20 seniorských družstev a číselník registrovaných smíšených družstev se zastavil na čísle 113!

Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, mediálně podpořili, apod.: statutární město Olomouc, Decathlon - Česká republika, Radio Haná, Agentura Forsberg, TV Morava, Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor, Olomoucká Kaspv, Bulzajz - Win & Chill, Dalibor Trojan, Krajská rada seniorů Olomouckého kraje, Městská policie Olomouc, Bluesbar Garch, Restaurace Fontána, Paměť národa Střední Morava, AGE Centrum, Rodinné centrum Heřmánek, Sanasport, Výstaviště Flora Olomouc a.s., Technické služby města Olomouce, Aquapark Olomouc.

Děkujeme :)

Videospot z akce je ke zhlédnutí zde.