Verze pro seniory   Olomoucký kraj    

Dnes je 11.12., svátek má Dana

Vyhledávání  

Týden a Den (pro) pěstounství 2019

Týden (pro) pěstounství a Den (pro) pěstounství 2019

Týden a Den (pro) pěstounství v Olomouckém kraji se již nezadržitelně blíží a stejně jako v loňském roce se můžete těšit na bohatý program.

Letos poprvé pořádá Olomoucký kraj ve spolupráci s orgány sociálně-právní ochrany dětí a neziskovými organizacemi Týden (pro) pěstounství, kterým chce navázat na loňský úspěšný první ročník Dne (pro) pěstounství.

Během 9. - 14. 9. 2019 budete mít možnost navštívit na různých místech v kraji akce konající se na podporu pěstounství. Těšit se můžete na besedy, promítání filmů, výstavu, přednášky, dílničky pro děti. Budete mít možnost potkat se s odborníky pracujícími v oblasti náhradní rodinné péče, dozvědět se více informací o pěstounské péči i promluvit si s rodinami, které již o děti formou pěstounské péče pečují.

Celý týden vyvrcholí již druhým ročníkem Dne (pro) pěstounství, který se bude znovu konat v příjemném prostředí olomoucké Pevnosti poznání. Stejně jako v loňském roce i letos se mohou návštěvníci těšit na zvýhodněné vstupné do expozic Pevnosti, na rodinnou hru se slosováním o ceny, fotokoutek, soutěžní aktivity pro děti či na vystoupení youtubera Luke Fryho.

Vezměte své blízké a přijďte s námi 15. září strávit hezké odpoledne a dozvědět se více o náhradní rodinné péči na druhém ročníku Dne (pro) pěstounství, který proběhne od 13-18 hodin v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci. Srdečně zveme všechny příznivce náhradní rodinné péče, zájemce o pěstounství, pěstounské rodiny i širokou veřejnost.

V případě nepříznivých podmínek bude program probíhat ve vnitřních prostorách Pevnosti poznání. V areálu lze zakoupit občerstvení. Parkování je možné v přilehlé ulici či v prostorách blízkého nákupního centra Šantovka nebo u tržnice.

Těšíme se na vás!

Nad Týdnem (pro) pěstounství vč. Dne (pro) pěstounství převzal záštitu hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Olomoucký kraj vede v evidenci dětí, kterým je potřeba najít náhradní rodinu. Zde se jedná o cca 500 dětí. Náhradních rodičů (pěstounů) je však dlouhodobě nedostatek. Ročně přijme krajský úřad  zhruba jen 15 žádostí. Největší nedostatek pěstounů je zaznamenán pro děti se specifickými potřebami, s výchovnými problémy, pro sourozenecké skupiny, pro děti minoritního etnika, pro děti starší 6 let či pro děti se zdravotními potížemi.