Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zazpívej slavíčku už podruhé v Olomouci

V pondělí 9. prosince se v kině Metropol konal už druhý ročník mezigenerační pěvecké soutěže s názvem „Zazpívej slavíčku“. Akci pořádal Olomoucký kraj společně s krajskou radou seniorů za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí.

Výběr skladby byl v režii soutěžících. Zazněly lidové písně, vánoční koledy i písně populární. Všichni soutěžící podali obdivuhodný výkon. Vybrat vítěze bylo nesmírně těžké. Skvělá byla také atmosféra v sále," řekl náměstek hejtmana Milan Klimeš, který zasedl v porotě.

První místo v soutěži získal Libor Konečný se synem Liborem z Velkého Týnce s písní Karla Gotta Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, druhou příčku obsadil Jan Mazur s vnučkou Gabrielou a moravskou písní Veselá je dědina. Třetí byly babičky Jaroslava Luxová s Janou Klimešovou a vnučkou Magdalénou. Na kytaru je doprovázel tatínek Jiří Lux - vystoupili s ekologicky zaměřenou písní Třiďme odpad. 

Bohatý byl i doprovodný program - vystoupila taneční skupina BABA z Hněvotína, zpěvačka Nicol Pattarelo, děti ze Základní umělecké školy „Žerotín“ Olomouc a senioři ze Senice na Hané s uměleckým názvem Odkokvatina, kteří zpívali Hanácké písničky.

Akce, kterou moderovala předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová, se v hledišti zúčastnilo více než 130 diváků.

Fotografie z akce naleznete níže.

 

Zazpívej slavíčku - Mezigenerační talentová soutěž ve zpěvu

Olomoucký kraj ve spolupráci s Krajskou radou seniorů Olomouckého kraje a kinem Metropol pořádá druhý ročník mezigenerační talentové soutěže ve zpěvu. Uspořádání této akce nabízí prostor k načerpání společných zážitků prarodičů a jejich vnuků. Soutěže se mohou účastnit babičky a dědečci se svými vnuky, ke kterým se mohou také připojit rodiče dětí. Pěvecká dvojice či skupina vystoupí s jednou písní dle vlastního výběru. Předvedené výkony bude hodnotit komise a diváci. Soutěžící budou náležitě ceněni.

Kdy: 9. 12. 2019 od 14 hodin

Kde: Kino Metropol, Sokolská 25, Olomouc

Pro hosty bude připraveno drobné občerstvení. Děti se mohou těšit na malý dárek. Vstup na akci je zdarma.

Zájemci se mohou do soutěže registrovat do 4. 12. 2019 na telefonu 774 345 670, e-mailem MilenaHesova@seznam.cz nebo prostřednictvím vyplnění registračního lístku (který je součástí pozvánky).

Akce je pořádána v rámci krajského projektu Podpora aktivního života seniorů v Olomouckém kraji 2019.