Verze pro seniory   Olomoucký kraj    

Dnes je 22.7., svátek má Magdaléna

Vyhledávání  

Příběhy pěstounů

"Nepláču, když ode mě děti odcházejí. Mám radost" říká pěstounka na přechodnou dobu

Pěstounská péče je pro spoustu dětí šance vyhnout se životu v dětském domově. Dostanou se do "normální" rodiny, aniž by přitom ztratily kontakt se svou původní. Stát se pěstounem může teoreticky mnoho z nás, přesto je jich stále málo. Mnozí se obávají dlouholetého závazku péče o děti. Pak je tu ale i možnost stát se pěstounem na přechodnou dobu. Co to znamená a jak taková péče vypadá přibližuje pěstounka Michaela Ponocná v článku ZDE.

Rodiče napořád

Pěstounská péče je poskytována dětem, které z různých důvodů nemohou být vychovávány ve vlastní rodině. Jak se děti s novými rodiči sžívají? Jaká jsou úskalí náhradní rodičovské péče? Složitému společenskému fenoménu se do hloubky věnuje dokumentární cyklus režisérky Olgy Špátové Rodiče napořád.

Dobrá rodina o. p. s.

Příběhy ZDE

Pěstounství na přechodnou dobu 

Článek Milující náruč - co je víc? 

Matkou vždy jen na chvíli

Pěstounka Romana za šest let připravila už devět dětí na předání do stálé rodiny. S jejím příběhem se můžete seznámit ZDE.

Rozhovor s pěstounkou paní Irenou

K přečtení ZDE.

Rodina je nejdůležitější: Helena (1/3)

Ne všechny děti mají to štěstí, že mohou vyrůstat se svými rodiči. Dvaceti osmiletá Helena strávila část svého dětství v ústavu a část v náhradní rodinné péči. Sebelepší vychovatelka v dětském domově se podle ní nemůže věnovat dítěti tak, jak by potřebovalo. Díky náhradní rodině prožila Helena krásné dětství. Dlouhodobých pěstounů je však v České republice stále nedostatek. S jejím příběhem se můžete seznámit ZDE.

Chcete nám sdělit svůj příběh? Kontaktujte nás na emailu v.nohavicova@olkraj.cz