Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Týden (pro) pěstounství v Olomouckém kraji

 

Ve dnech 9.9.-15.9.2019 proběhl v šesti různých obcích a mnoha institucích Týden (pro) pěstounství zaštítěný Olomouckým krajem a jeho hejtmanem Ladislavem Oklešťkem a pořádaný ve spolupráci s orgány sociálně-právní ochrany dětí obcí s rozšířenou působností a neziskovými organizacemi.

Návštěvníci akce měli možnost potkat se s odborníky pracujícími v oblasti náhradní rodinné péče i pěstounskými rodinami v rámci besed, přednášek, dnů otevřených dveří, mohli si prohlédnout výstavu zaměřenou na pěstounství nebo zdarma zhlédnout celovečerní film s tématikou náhradní rodinné péče v Mohelnickém městském kině.

Celý týden vyvrcholil již druhým ročníkem Dne (pro) pěstounství, který se konal v neděli 15. září v příjemných vnitřních i venkovních prostorách olomoucké Pevnosti poznání. Během dne projevilo o návštěvu akce zájem několik stovek rodin, které se mohly zapojit do rodinné hry o ceny, promluvit si s lidmi pracujícími s náhradními rodiči, poslechnout si hudební vystoupení, zhlédnout taneční vystoupení, pohádku pro děti či filmy o pěstounské péči, vyfotit se ve fotokoutku, vyrobit si placku, potkat se s youtuberem Lukemfrym nebo účastnit se besedy s dlouhodobými i přechodnými pěstouny. Děti si mohly užít dětskou zónu s mnoha atrakcemi, skákací hrad, malování na obličej, vědecké show nebo si za zvýhodněné vstupné projít expozice Pevnosti poznání. Zájemci o bližší informace k náhradní rodinné péči si mohli odnést s sebou velké množství informačních materiálů. Celý den se i díky slunečnému a teplému počasí vydařil. Všem organizátorům, sponzorům i dobrovolníkům patří velké poděkování.

Týden (pro) pěstounství, věnovaný osvětě o náhradní rodinné péči, měl mezi návštěvníky pozitivní ohlas a Olomoucký kraj se již připravuje na další ročník, který plánuje uskutečnit na podzim roku 2020.

Den (pro) pěstounství 2019

Olomoucký kraj ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, Nadací J&T, statutárními městy Olomouc, Prostějov a Přerov, městy Mohelnice, Jeseník a organizacemi doprovázejícími pěstouny i v letošním roce pořádá Den (pro) pěstounství.

Akce navazuje na úspěšný Den (pro) pěstounství pořádaný poprvé v loňském roce v Pevnosti poznání. Snahou je rozšíření aktivit co do místa, času i obsahu. V rámci Týdne (pro) pěstounství je plánováno v období od 9. do 15. září 2019 uspořádat každý den akci týkající se oblasti náhradní rodinné péče v některé z obcí s rozšířenou působností na území Olomouckého kraje - ideálně ve všech (Olomouc, Přerov, Lipník n. Bečvou, Hranice na Moravě, Konice, Prostějov, Mohelnice, Zábřeh, Uničov, Šumperk, Jeseník, Litovel, Šternberk).

Den (pro) pěstounství se uskuteční 15. 9. 2019 v čase od 13:00 hodin do 18:00 hodin v areálu Korunní pevnůstky a Pevnosti poznání, tř. 17. listopadu. Tato akce je vnímána jako vyvrcholení celotýdenního programu.

Týden (pro) pěstounství 2019

Více informací ZDE.

 

Akce v Týdnu (pro) pěstounství se uskuteční na celém území Olomouckého kraje.

Konkrétně pak v těchto městech:

 

Všechny pořádáné akce naleznete v kalendáři akcí.